Kategorijos

Naujienlaiškis

Siųsti

CB panaudojimas ir galimybės
Paskelbta 2012 m. birželio 4 d., parašė Edgaras Samuson

CB radio ryšio panaudojimo galimybės yra neribotos. Tai gana patikima bei kiekvienam prieinama radio ryšio priemonė, kurios pagalba jūs galite palaikyti ryšį tarp parduotuvės ir sandėlio, tarp sandėlio ir sunkvežimio, ir panašiai. Taip pat CB ryšys gali būti naudojamas nedideliuose laivų ūkiuose, tai jachtose, burlaiviuose bei kitose vandens priemonėse kur yra galimybe tai padaryti. Šiuo atveju ryšio atstumai ženkliai padidėja lyginant su sausumoje naudojamomis įrangomis, taip yra dėl to, kad virš vandens nėra jokių rimtesnių kliūčių, tokių kaip pastatai, dideli reljefo pakitimai, aukštumos bei žemumos.

CB radio ryšys turbūt labiausiai paplitęs tarp vairuotojų, tiek lengvųjų automobilių, tiek sunkvežimių. Tokiu būdu vairuotojai gali palaikyti nuolatinį ryšį vienas su kitu, gauti bei pranešti naujausią informaciją apie esamą padėtį kelyje. Sulaukti skubios pagalbos nutikus avarijai ar betkokiam techniniam gedimui kelyje. Kiti dar mėgsta CB radio stoteles vadinti - legaliu antiradaru. Kad ir kaip viliojančiai atrodytų nešiojamos CB racijos, dėl savo gabaritų ir universalumo, tačiau vairuotojai renkasi automobilines stacionarias CB stotis.

Kaikuriose šalyse vis dar veikia pagalbos tarnybos, kurios klausosi 9AM arba 19AM CB kanalo, dar jie vadinami pagalbos kanalais. Pranešę apie įvykį ar tiesiog pasakę "SOS kelyje" jūs visada sulauksite profesionalios pagalbos, jums bus nedelsiant išsiųstos specialiosios tarnybos kurios jums tuo metu yra reikalingos. Tačiau Lietuvoje tokios tarnybos nėra, todėl vairuotojams patariama naudotis bendraisiais kanalais užmiestyje 12AM, o mieste 19FM. Nutinka ir taip, kad patenkate į nenumatytą situaciją, o GSM mobilaus ryšio operatorius yra nepasiekiamas, kitaip sakant patenkate į neryšio zoną, tada galite vienu iš bendrųjų kanalų paprašyti, kad toliau esantis vairuotojas, kuris yra ryšio zonoje, iškviestų jums būtinąją pagalbą.

Taigi, dažnam vairuotojui aktualu, kokiu atstumu jis susikalbės. Tai priklauso ne tik nuo jūsų, bet ir nuo pašnekovo naudojamos įrangos, daug kas priklauso nuo naudojamos antenos. Mes esame atlikę keletą bandymų "gyvai", tačiau yra ir bendra lyginamoji atstumų lentelė:

tarp bazinės stoties - 15-80 km;
tarp bazinės stoties ir automobilio - 15-40 km;
tarp bazinės ir nešiojamos stoties - 3-10 km;
tarp automobilių - 5-15 km;
tarp transporto priemonės ir nešiojamos stoties - 2,7 km;
tarp nešiojamųjų stočių - 1-5 km.

Tačiau pats ryšys, jo kokybė ir atstumas tarp pašnekovų labai priklauso nuo atmosferos pokyčių, nuo reljefo bei nuo vietovės kurioje yra naudojamas šis ryšys.

Komentarai

Gali rašyti tik registruoti vartotojai
Klauskite mūsų Klauskite mūsų

Neišsirenkate prekės?
Reikia pagalbos ar patarimo?
KLAUSKITE MŪSŲ!

Siųsti
Vartotojo Prisijungimas X
Prisijungti Pamiršote slaptažodį? Registruotis