Kategorijos

Naujienlaiškis

Siųsti

Magneto galimybės
Paskelbta 2012 m. gegužės 22 d., parašė Edgaras Samuson

 

Sveiki, LankytojaiBandymas, kokia magneto galia

 

atliekame eilinį bandymą, kurio tikslas patikrinti įvairių gamintojų bei konfigūracijų magnetus, kurie naudojami antenų tvirtinimui prie automobilio stogo.

 

Tai gi, dažnas klientas renkasi anteną su magnetiniu padu, toks antenos tvirtinimas yra universalus, todėl, kad ją galima perkelti iš vienos vietos į kitą, prireikus sumontuoti ant kito automobilio bei paprasčiau nuimti ir paslėpti automobilio viduje. Iš klientų dažnai sulaukiame klausimo -"Ar greitai važiuojant antena nenukris nuo stogo?", vienareikšmiškai atsakyti negalime, todėl imkime ir viską išmatuokime.

 

Bandymo eiga nesudėtinga, tiesiog paėmėme visus turimus magnetus ir visus iš eilės klijavome prie skardos ir svarstyklių pagalba bandėme juos atplėšti. Pirmu atveju bandėme atplėšti magnetą tiesiai t.y. 90° kampu montuojamMagnetų bandymo eigaos plokštumos atžvilgiu, o antruoju - palenkėme svarstykles ~45° kampu, taip imituojant jėgą veikiančią magnetą kai automobilis važiuoja. Taip pat mėginome po magnetu padėti magnetinį paduką, kurį dauguma naudoja tam, kad nesibraižytų stogas bei tam, kad antena būtų montuojama toje pačioje vietoje, o išvada tokia, kad šis padukas sumažina magneto pritraukimo jėgą ~1-2 kilogramais, bei dėka jo magnetas slysta dažytu paviršiumi. Dar pastebėjome, kad magnetiniai padai jautrūs bet kokiai skardos deformacijai, ta prasme, esant išgaubimui ar kitokiam nelygumui magneto pritraukimo jėga ženkliai mažėja.

 

Bandymo rezultatai:

 

Eil.

Nr.

Pavadinimas,

diametras

90°/kg 45°/kg Pastabos
 1. President 77 12 9  Pirmiausiai pakalbėkime apie President antenų magnetinius padus, iš karto pasakysime, kad President nebuvo šio bandymo lyderis, tačiau pačio magneto konstrukcija, surinkimas ir naudojamos medžiagos kalba už save. Buvo atvejis kai kito gamintojo antenos magnetinį padą pakeitėme į Presiden ir SBK(SWR) rodmenys pasikeitė nuo 3 iki 1,5 (nederinus). 
 2. President 145 18 12
 3. President 90  11 9
 4. President 65 9 7
 5. Sunker 77 10 3  Sunku ką nors apibrėžti, šio gamintojo magnetų savybės gana neblogos, konstrukcija ir surinkimas pusėtini. Išbandėme kelis variantus to pačio magneto, konkrečiai 145mm skersmens ir visais atvejais gavome skirtingus parodymus, todėl galime daryti išvadą, kad šio gamintojo magnetinio pado savybės netiesiogiai priklauso nuo antenos modelio, nes tarkim 1,45m ilgio antena sumontuota ant "silpnesnio" magneto nei 80cm ilgio antena.
 6. Sunker 145 12-19 9-12
 7. Sunker 65 5 4
 8. Presenter 125 12 9  Tai President vardą kopijuojantis gamintojas, bet kokybė šių magnetų tragiška. Užsukus anteną, centrinėje skylėje esančios metalinės apgaubiančios plokštelės sulūžo. Todėl būkite atidūs, neapsigaukite pamatę pakuotę kurios simbolika labai panaši į President gaminių, o kokybės visiškai nėra, tai greičiau loterija.
 9. Tram 12 8  Šio gamintojo antenos nėra skirtos CB dažniu, bet mes jomis prekiaujame todėl išbandėme ir jų magnetus.
 10. Sirio 90 16 10  Skelbiame šio bandymo lyderį. 90mm magnetas laiko Sirio Mini Mag anteną, ji keista savo konstrukcija, bet dažnai sutinkama pas eilinius vartotojus, o 145mm magnetas laiko Sirio ML-145 anteną. Pastarojo trūkumas toks, kad prastai užsandarinta vieta kur laidas patenka į korpusą, atsidarę jį rasime silikono kurio dėka oksiduojasi variniai laidai.
 11. Sirio 145 20 12
 12. Universalus 145 18 13  Tai universalus magnetinis padas, jis būna tiek su PL tiek su BN antenos jungtimis. Kol kas mes neradome didelių trūkumų šiuose magnetuose, jie tikrai tvirtai laikosi, konstrukcija ir surinkimas gan kokybiški. Teko komplektuoti ir su President antenomis, rezultatas nenuvylė.
 13. Quer first 90 13 5  Tai tiesiog į bandymą pakliuvęs egzempliorius.
 14. Willson 90 21 9  Šios antenos magneto konstrukcija išskirtinė, kaip ir aukščiau paminėto, nustebino jo pritraukimo jėga, tačiau traukiant magnetą 45° kampu jis ėmė slysti ties 5kg riba tad patartina jam naudoti guminį paduką.

 

Bandymas tik palyginamojo pobūdžio, todėl jūsų rezultatai gali skirtis nuo mūsų pateiktų. Informaciją laikui bėgant papildysim naujais modeliais ir bandymų rezultatais.

Komentarai

Tomas Paskelbta 2012 m. gegužės 24 d.
Nezinau kiek cia netinkamai matavo, taciau man kur kas aiskiau kilogramais aprasymas, nei niutonais. Palyginti tikrai uztenka sios informacijos. Keista kad ne Nr1 buvo Presidentas :]

M Paskelbta 2012 m. gegužės 24 d.
Na tai matavo su svarstyklėm ir rašė ką gavo. Kaip mokyklos laikais sakydavo, kad 1N yra 100gr :) O jei tiksliau 1N yra 0,10197Kg

Viktoras Paskelbta 2012 m. gegužės 24 d.
Ponas Niutonas tikrai piktas butu, jei zinotu kokiais vienetais jega matuojat....

Gali rašyti tik registruoti vartotojai
Klauskite mūsų Klauskite mūsų

Neišsirenkate prekės?
Reikia pagalbos ar patarimo?
KLAUSKITE MŪSŲ!

Siųsti
Vartotojo Prisijungimas X
Prisijungti Pamiršote slaptažodį? Registruotis