Kategorijos

Naujienlaiškis

Siųsti

President antenų testas
Paskelbta 2012 m. balandžio 12 d., parašė Edgaras Samuson

Sveiki, štai ir vėl vykdome gana įdomų bandymą. Taigi surinkome visas President CB antenas kurias turime ir leidomės į kelionę. 

 

Šio bandymo tikslas yra atsakyti į amžiaus klausimą - "kokiu atstumu susikalbėsiu" su viena ar kita President CB antena. Tuo pačiu įvertinsime ir apibendrinsime ryšio signalo kokybę.

 

Eksperimento eiga: tikrai nematuojame saulės aktyvumo, tos dienos radioaktyvumo ar panašių kriterijų, tiesiog montuojame iš eilės po vieną anteną ant to pačio automobilio ir suderiname anteną priartindami SWR rodmenį kuo arčiau 1-eto, kad būtų sudarytos maždaug vienodos sąlygos visoms antenoms. Testuojame palaikydami ryšį tarp automobilio su atitinkama antena ir mūsų stacionariai įrengtos pozicijos adresu Jonavos g. 204a, Kaunas. Stengiamės tai daryti esant palankioms oro salygoms. Testavimas vyksta mieste bei už jo ribų.

 

Dėmesio!

Mes naudojame stacionarią President Black Pirate anteną, todėl mūsų pasiekti atstumai gali ženkliai skirtis nuo tų kuriuos pasieksite bendraudami tarp dviejų mobilių antenų. Prašome šį eksperimentą vertinti kaip lyginamąjį!

 

Papildyta 2012.11.15

 

Duomenys gauti testavimo metu:


Antenos pavadinimas

 Atstumas 

 Garso

kokybė

balais 

 Triukšmai

balais 

Pastabos

Magnetinės antenos

 President Florida  4,4 km  7  2-3  Miesto sąlygomis ryšys kentėdavo dėl aukštų pastatų ar reljefo pakitimų, t.y. nusileidus žemiau mūsų stacionarios pozicijos. Atviresnėje vietoje antena veikė pakankamai gerai, sugaudė labai mažai pašalinių garsų (šiukšlių).
 President Super Florida  5,5 km  2-3  Miesto sąlygomis ryšys kentėdavo dėl aukštų pastatų ar reljefo pakitimų, t.y. nusileidus žemiau mūsų stacionarios pozicijos. Atviresnėje vietoje antena veikė pakankamai gerai, sugaudė labai mažai pašalinių garsų (šiukšlių).
 President Georgia  4 km 9 0-1   Ši antena maloniai nustebino, priimamas garso signalas buvo aiškus ir suprantamas, pašalinių garsų (šiukšlių) beveik visai nebuvo. Ryšio kokybė ženkliai pablogėdavo esant tarp pastatų, po aukštos įtampos laidais ar net važiuojant po tiltu. Mūsų manymu ši antena labiau tiktų kolonoje važiuojantiems vairuotojams nors iš bėdos ir esant palankioms sąlygoms galima prisišaukti ir toliau esančius korespondentus.
 President ML-145  12,8km  10  1-3  Su mobiliu korespondentu ir jo President ML - 145 antena miesto sąlygomis pasiekėme 11,2 km atstumą (tarp dviejų mobilių ML-145). Siunčiamas bei priimamas garso signalas buvo aiškus ir suprantamas tiek su stacionaria, tiek su mobilia pozicija. Pablogėjus sąlygoms ryšio kokybė nukentėjo neženkliai. Transliuojant kartas nuo karto išlysdavo pašaliniai garsai.
 President Ohio  6,3 km 8  1-3  Tai visų pamėgta antena, greičiausiai dėl jos gabaritų. Iš jos tikėjomės geresnio rezultato, bet antena dirba pakankamai efektyviai, miesto sąlygomis signalas kentėjo dėl aukštos įtampos laidų, aukštų pastatų bei reljefo pakitimų. Užmiestyje didesnių bėdų neturėjome, paklausus vairuotojai atsiliepdavo gana iš toli.
 President Missouri  5,9 km  8 0-1   Girdėjome, kad tai kaimynų lenkų mėgstama antena, mes neradome kažkokių išskirtinių bruožų apart jos išvaizdos. Tai kokybiška trumpa antena, kuri tikrai gerai atlieka jai pavestą darbą. Nedidelis triukšmų lygis bei geras priimamas bei siunčiamas signalas.
 President Ohio Fix  6,3 km 1-3   Tai antroji šios linijos atstovė, ji skiriasi nuo savo pirmtako tik tuo, kad yra fiksuota, ji neišsimauna iš ritės. Iš jos tikėjomės geresnio rezultato, bet antena dirba pakankamai efektyviai, miesto salygomis signalas kentėjo dėl aukštos įtampos laidų, aukštų pastatų bei reljefo pakitimų. Užmiestyje didesnių bėdų neturėjome, paklausus vairuotojai atsiliepdavo gana iš toli.
 President Super Ohio Fix   7 km  Keli centimetrai strypo ženkliai prisideda prie ryšio kokybės, palyginus su trumpesnėmis šios "šeimos atstovėmis" siunčiamas signalas buvo ženkliai stipresnis ir suprantamesnis. Miesto salygomis signalas kentėjo dėl aukštos įtampos laidų bei aukštų pastatų, o užmiestyje tikrai pakako pasiklausti "keliuko".
 President Dakota  9,6 km  9 1-3   Su mobiliu korespondentu ir jo President ML - 145 antena miesto sąlygomis pasiekėme 8,5 km atstumą (tarp mobilių Dakota ir ML-145). Pablogėjus sąlygoms su priimamu signalu gaudavome nemažai pašalinių garsų (šiukšlių). Kol signalas buvo pakankamai stiprus garsas buvo aiškus ir suprantamas. Antena gerai veikė uždengtose vietovėse ir esant žemiau mūsų stacionarios pozicijos.
 President Michigan  6,3 km  8  1-3  Paprasta, neilga President antena, dirba pakankamai efektyviai, triukšmų lygis neperkopia 3-jų balų, o dažniauisiai tesiekia 1-ą balą. Priimamas signalas aiškus ir suprantamas, o siunčiamas labai priklauso nuo aplinkybių.

Įgręžiamos antenos

 President Indiana  11,5 km  7  3  Antena atlieka savo darbą, nors ir išsiskiria iš likusių President antenų tuo, kad ji yra "aprengta" ir labai lanksti bei neturi budingos ritės stiebo apašioje. Pasiektas atstumas kalba pats už save, priimamas signalas nėra labai švarus. Dėl savo konstrukcijos ir ritės nebuvimo ši antena sumontuota ant automobilio atrodo lyg originali, tai gali apsaugoti nuo ilgapirščių.
 President Vermont        
 President Hawaii        
 President Alaska  17,5 km  10  2-3  Tai tikrai verta dėmesio antena, nors ir nėra labai populiari tarp naudotojų ji gerokai pranoko savo konkurentus. Pasiekus solidų atstumą tiek siunčiamas tiek priimamas signalas buvo aiškus ir suprantamas. Triukšmus "surinko" taip kaip ir visos kitos ilgesnės antenos. Esant reljefo pakitimams dirbo pakankamai gerai su nedideliais praradimais. Beje President Alaska + magnetinis padas irgi puikus derinys.
 President MS-145CN 13 km  10   1-3  Ši antena neženkliai skiriasi nuo savo "dvynio" ML - 145. Jos dirba tikrai panašiai. Siunčiamas bei priimamas garso signalas buvo aiškus ir suprantamas tiek su stacionaria, tiek su mobilia pozicija. Pablogėjus salygoms ryšio kokybė nukentėjo neženkliai. Transliuojant karts nuo karto išlysdavo pašaliniai garsai.
 President Carolina        
 President Iowa  7km 7  2-3  Dirba labai panašiai kaip ir kitos trumpos antenos, kaip ir nieko įpatingo nepastebėjome. Antena gerai dirbo atvirose vietovėse, o miesto salygomis, esant reljefo pakitimams ar įvažiavus į miškingą vietovę ryšys stipriai trūkinėjo. Ši antena išsiskiria savo ritės išvaizda bei reguliavimo būdu.
President GAMMA 90 9,7 km  1-3   Tai bene labiausiai nustebinusi antena. Šis nepopuliarus President "bjaurusis ančiukas" parodė, kad jis gali lygiuotis su kitomis President "gražuolėmis". Priimamas bei siunčiamas signalas iki ryšio ribos išliko aiškus ir suprantamas, kitaip sakant pasiekus nurodytą atstumą signalas tiesiog dingo. Šios antenos trūkumas yra tai, kad dėl savo konstrukcijos, pasiekus didesnį greitį ji ima ūžti, nestipriai, bet ilgainiui tai gali imti erzinti.
 President Kentucky        
 President Oregon        
 President Maryland  11,8 km  8  3  Tai sakyčiau President Iowa "vyresnysis brolis", antena dirba puikiai, priimamas bei siunčiamas signalai buvo aiškūs ir suprantami viso bandymo metu, tik pasiekus didžiausią atstumą signalas ėmė trūkinėti. Triukšmų lygis pastovus. Ši antena išsiskiria savo ritės išvaizda bei reguliavimo būdu. Didesnių trūkumų nepastebėjome.
 President Mississipi         Girdėjome, kad tai kaimynų lenkų mėgstama antena, mes neradome kažkokių išskirtinių bruožų apart jos išvaizdos. Tai kokybiška trumpa antena, kuri tikrai gerai atlieka jai pavestą darbą. Nedidelis triukšmų lygis bei geras priimamas bei siunčiamas signalas.
 President Alabama 12,5 km  2-3   Tai puiki antena, daugelio pamėgta dėl šarnyriuko, kurio pagalba gali palenkti anteną, bei dėl puikios išvaizdos. Kaip taisyklė "grožis reikalauja auikų", todėl ir ši antena yra neišimtis, nes jos populiarumą bei pasirinkimą lemia  ne tik techninės savybės, bet ir estetinė išvaizda. Antena tikrai puikiai susitvarko su jai pavestu darbu, preciziškas jos surinkimas bei kokybė įtakoja ir priimamo signalo kokybę. Priimamas bei siunčiami signalai buvo aiškūs ir suprantami, pasiekus didžiausią atstumą signalas ėmė po truputį silpti, ta prasme, mes dar priiminėjom, o korespondentas mūsų jau nebegirdėjo.
 President Texas PL 21,4 km  10   1-5  Galime dedikuoti President "lyderį". Tai tikrai efektyvi ilga antena. Miesto salygomis antena dirbo be didelių nuostolių, o uzmiestyje teko surinkti visus tolimųjų reisų vairuotojų pokalbius, ta prasme vienu metu girdėjome kelis pokalbius. Jei diena palanki ryšiui signalas priimamas iš labai toli, o President ASC sistema praktiškai neįsijungia. Priimamas ir siunčiamas signalai tikrai suprantami ir aiškūs, netgi pasiekus maksimalų atstumą. Antena yra labai ilga ir neturi spyruoklės ar kitokios apsaugos nuo lenkimo, todėl reiktų vengti žemų garažų ar stovėjumo aikštelių, tačiau šarnyriuko pagalba anteną paprasta nulenkti ir užfiksuoti.
 President Colorado 1200 14,6 km   9  3-5 Tai niekuo neišsiskirianti ilga President antena. Pasiektas atstumas nenustebino, ryšio kokybe likome patenkinti, nes tiek siunčiamas tiek priimamas signalai buvo aiškūs ir suprantami, miesto salygomis ryšys nenukentėjo arba nukentėjo neženkliai ir tai tik esant labai nepalankioms salygoms.
President WA 27 8,6 km 9 3  Tai dar viena "keista" President antena. Ši antena veikia pakankamai gerai, nors dėl jos ilgio norėtūsi geresnių rezultatų. Priartėjus prie ryšio ribos signalas ėmė stipriai trūkinėti, nors prieš tai tiek siunčiamas tiek priimamas signalai buvo suprantami ir aiškūs. Dėl savo konstrukcijos tvirtumo bei lankstumo šias antenas pamėgę visureigių vairuotojai.

 

 

 

Paaiškinimas:


Garso kokybę nusakome dešimtbale sistema:

 10 balų   Puikiai 
 9 balai  Labai gerai
 8 balai   Gerai
 7 balai  Vidutiniškai 
 6 balai  Patenkinamai 
 5 balai  Silpnai
 1-4 balai   Blogai

Dar pasikartosime, mes nebandome pasiekti rekordinių atstumų, mes tiesiog lyginame antenas natūraliomis salygomis, taip kaip ir klientas nusipirkęs vieną ar kitą anteną ją naudos.

Komentarai

Servicekbm Paskelbta 2017 m. kovo 27 d.
Здравствуйте дамы и господа! Наша фирма занимается свыше 10 лет ремонтом и обслуживанием оргтехники в городе Минске.Основные направления и виды нашей деятельности: 1)Заправка и восстановление картриджей 2)

505 Miroslav Paskelbta 2014 m. rugpjūčio 31 d.
asmeniskai pas mane antena sunker106 ir laisvai bendrauju bunant lentvari, o zmogus su kurio kalbu pre kalvarijaus turgaus ir puikiai ji ir jis mane girdim.

505 Miroslav Paskelbta 2014 m. rugpjūčio 31 d.
zinokit geriausia antena ira prezident ml 145 ir dar sunker 106 tikrai kokibe visapusiska traukia labai gerai iki 25 km kokibe antenu tikrai auksta

Vermont Paskelbta 2013 m. birželio 2 d.
Norejau pasiteirauti del president vermont antenos. Jos isvaizda man priimtiniausia taciau neradau infomacijos apie jos traukiama atstuma (km) ir apie perduodama garso kokybe. buciau dekingas uz suteikta info.

Ats. henris Paskelbta 2012 m. birželio 4 d.
Kalbant tik apie CB dažnį vienareikšmiškai galiu pasakyti, kad ryšio atstumas bei jo kokybė tiesiogiai priklauso nuo antenos, o dar tiksliau nuo jos ilgio ir medžiagų iš kurių ji pagaminta. Nes visos CB radijo stotelės apribotos iki 4w galios(taip turėtų būti), todėl jos mažai įtakoja šį rodiklį.

henris Paskelbta 2012 m. birželio 3 d.
Ar kalbejimo atstumui tik antena turi itakos, ar labiau stoteles nuopelnas?

Apie Georgia Paskelbta 2012 m. gegužės 31 d.
Kaip bebūtų gaila, bet President Georgia antenos tikrai nepakaks stabiliam ir kokybiškam ryšiui, šios antenos tinkamiausios važiuojantiems kolonoje, o kitos modifikacijos t.y. ilgesnė jos versija tik šiek tiek padidina atstumą tarp ta pačia kryptimi važiuojančių automobilių.

gorgija Paskelbta 2012 m. gegužės 30 d.
Gal lyginot Gorgija ir jos analogus? Noriu minimalios antenos, kainos skiriasi daug. Deja esu toli, negaliu pas jus apsilankyti. Tikiuosi padesite.

alaska Paskelbta 2012 m. gegužės 28 d.
Paklausiau del tos Alaskos ir likau patenkintas, tiesa pirkau kitur ir bande ikisti Alabama kaip geriausia, tai laimei pries pirkini cia paskaiciau. Smagiai nusisypsojau ir vis tiek Alaska imiau ;)

E Paskelbta 2012 m. gegužės 24 d.
Taip tikrai, jau suplanavome ir pasiruošėme daugumos ML-145 antenų bandymui, laukiam tinkamų sąlygų, rezultatai greitu metu pasieks ir jus.

kestas Paskelbta 2012 m. gegužės 13 d.
Idomu ar ir kiti ML-145 modeliai yra tiek pat geri, kaip ir president? Gal planuojate si mita paziureti? Kestas

27mhz ligonis Paskelbta 2012 m. balandžio 30 d.
Paprastai ir lengvai suprantama! Manau interesantams ir naujokams tobula pirmoji literatūra.

georgia Paskelbta 2012 m. balandžio 23 d.
Na bet maniau Georgija shpigaklietas bus prastesne. Patiko jusu testas, kur kas aiskiau nei tik prekes tech.info.

Reply to comments

 
Klauskite mūsų Klauskite mūsų

Neišsirenkate prekės?
Reikia pagalbos ar patarimo?
KLAUSKITE MŪSŲ!

Siųsti
Vartotojo Prisijungimas X
Prisijungti Pamiršote slaptažodį? Registruotis