Kategorijos

Naujienlaiškis

Siųsti

Šiek tiek apie CB racijas
Paskelbta 2012 m. birželio 4 d., parašė Edgaras Samuson


Jūs tikriausiai pastebėjote, kad kai kurie vairuotojai ant savo automobilio stogo "vežiojasi" gana ilgas antenas, kurios ties pagrindu baigiasi stora rite. Ir tikrai susimąstėte - "kam jiems tokia ilga antena?" kuri

trukdo plovykloje ar įvažiuojant į garažą, o jau nekalbant apie virš žemines ar požemines stovėjimo aikšteles. Jūs tikrai suprantate, kad tokia antena nėra skirta FM radijo klausymuisi.

Jūs visiškai teisus.

Ir tikrai, šie vairuotojai klausosi ne FM radijo bangų. Jie klausosi CB radio stoties arba kitaip sakant naudojasi 27 MHz diapazonu kaip ir kiti CB radio stočių naudotojai, tokiu būdu jie gali bendrauti tarpusavyje, nes CB radio stotis turi galimybę priimti bei siųsti signalą. Ir tai vyksta ne dėl to, kad jie neturi mobiliųjų telefonų, tiesiog naudojimasis CB radio stotimi yra savotiškas malonumas.

Neretai CB stotis pasitarnauja vairuotojams kelyje, jie gali pasidalinti informacija, paprašyti vienokios ar kitokios pagalbos. Tai puikus "bendrakeleivis" kurio pagalba paįvairinsite ilgas keliones bendraudami su bendraminčiais, perspėsite juos apie kelyje laukiančias kliūtis arba iš anksto gausite perspėjimą pats.

Didžiausias CB racijos privalumas yra tas, kad ji veikia "savarankiškai" jai nereikalinga prieiga prie jokio ryšio tinklo. Todėl ji veiks netgi tada kai visi mobilaus ryšio telefonai praras ryšį su tinklu.

Taigi, pakalbėkime apie pačias racijas, kas sudaro komplektą ir kokie priedai yra būtini norint palaikyti kokybišką ryšį. Nekalbėsime apie konkretų modeli nes ne visus ir patys esame išbandę.

Taigi svarbiausia dalis yra pati stotelė juk tik jos dėka galime siųsti bei priimti signalą. Pradėkime nuo to, kad stotelės būna stacionarios bei nešiojamos.

Pirmoji grupė skirstoma į stacionarias "antstalines" - kurios dažniausiai būna gausiai aprūpintos įvairiomis funkcijomis, tačiau gabaritai bei techninės savybės neleidžia jų naudoti automobiliuose. Ir į stacionarias automobilines, jos yra gerokai paprastesnės, būtent tarp jų ir nešiojamų mums derėtų rinktis.

Kuo skiriasi automobilinė racija nuo nešiojamos? O gi tuo, kad išlipęs ir paėjęs kelis žingsnius nuo automobilio vairuotojas netenka ryšio galimybės. Taip pat automobilinę raciją teks kuo geriau "užmaskuoti", kad ji netrauktų nepageidaujamų "svečių" apsilankymo. Iš šių teiginių galima susidaryti nuomonę, jog optimaliausias variantas yra rinktis tik nešiojamą CB raciją, bet anaip tol.

Nešiojamos racijos turi pranašumą dėl mobilumo, bet ryšio kokybės, o labiausiai atstumo atžvilgiu jos yra žymiai prastesnės už automobilines. Žinoma dabartinės technologijos leidžia prijungti nešiojamas CB racijas prie automobilio el. maitinimo tinklo ir ilgos antenos sumontuotos ant automobilio stogo. Dar vienas privalumas nešiojamų stotelių yra tas, kad prie jų galima prijungti specialias ausines su mikrofonu, tai labai patogu motociklininkams, nes tokią įrangą galima paslėpti po šalmu.

Tačiau, kad ir kaip viliojančiai atrodytų nešiojama racija, ją rinktis reiktų tik kraštutiniu atveju nes jos gabaritai riboja technines savybes. Kaip ten be būtų, kokybiškas surinkimas reikalauja didesnio vidinio stotelės tūrio. Kitaip sakant niekas dar nesugebėjo sudėti visko iš automobilinės racijos į nešiojamą, todėl nešiojama racija zenkliai nusileidžia automobilinei pagal funkcijų išpildymą ir kokybę.

Ką išsirinkti spręskite patys. Vienintelis patarimas, jei leidžia "kišenė" pirkite vieną ir kitą, automobilinė sumontuota, o nešiojama daiktadėžėje - jei jos netikėtai prireiktų arba tektų palaikyti ryšį išlipus iš automobilio.

Atvirai pasakius net neįsivaizduojame kiek tiksliai yra CB racijų modelių bei gamintojų. Parekomenduoti vienareikšmiškai galime tik President produkciją, todėl, kad patys esame išbandę ne vieną šio gamintojo raciją, esame įsitikinę jų patvarumu ilgaamžiškumu bei precizišku surinkimu iš aukščiausios kokybės medžiagų. Jų gedimų pasitaiko itin retai.

Rinkdamiesi CB radio stotelę atkreipkite dėmesį į jos dydį. Ne visos racijos telpa į automagnetolos vietą, kitos yra ženkliai mažesnės, kad jas butų lengva sumontuoti automobilio slaptose vietose kur ji bus sunkiau prieinama vagims. Tarp President gaminamų racijų tikrai rasite tinkamo dydžio, nuo mažylio Teddy iki nemenkų apimčių J.F.K. ar Jackson. President taip pat gamina 1DIN dydžio stoteles kurios tiksliai tinka į angą skirtą automagnetolai. Pirkėją dažnai vilioja papildomos funkcijos, kuriomis jis gal net ir nesinaudos arba pasinaudos vieną kartą, todėl tai neturėtų būti pagrindinis kriterijus renkantis CB raciją.

Dar vienas iš svarbesnių dalykų yra tai, kad dauguma stotelių yra pritaikytos tik 12V maitinimo sistemai, jeigu jums reikia CB radio stotelę naudoti automobilyje kuriame yra tik 24V įtampa - kreipkitės į mus, mes rasime išeitį iš susidariusios padėties.

Na ką, CB radio stotelę jau įsigijote sekantis pirkinys yra CB antena. Kaip sakoma - antena niekada nebus per ilga. Pagrindiniai kriterijai pagal kuriuos derėtų rinktis anteną yra: ilgis, pagaminimo kokybė bei tvirtinimo būdas.

Magnetinės antenos, jos tvirtinamos magneto pagalba. Tokio tipo antenų montavimas yra daug paprastesnis nei įgręžiamų. Tiesiog anteną "klijuojate" kuo arčiau automobilio stogo centro Laidą pravedate jums patogioje vietoje ir prijungiate prie CB radio stotelės - viskas, komplektas veikia.

Patikimesnės yra įgręžiamos antenos ir kaip patys įsitikinome, jog su įgręžiama President antena pasiekiamas didesnis ryšio nuotolis nei su tokia pačia antena ant magnetinio pagrindo. Šią anteną tvirtinti galima dviem būdais: pirmasis tai tiesiog gręžti jūsų automobilio stogą ir ramiai montuoti anteną toje vietoje. Antrasis tai įsigijus atskirą kronšteiną kuris leis sumontuoti anteną ant automobilio "ragų", didesnio automobilio veidrodėlio arba pritvirtinus jį prie lietaus nuvedimo latako.

Patarimas: sumontavę anteną, nepatingėkite tvarkingai pravesti laidą iki stotelės, kad jis jums nesimaišytų, nekliūtų lipant iš automobilio arba įlipant į jį nes tai ilgainiui tikrai tai ima erzinti.

Ką gi, visa įranga sukomplektuota ir vienaip ar kitaip sumontuota jūsų automobilyje. Beliko suderinti anteną ir mėgautis kokybišku ryšiu.

Antenos derinimas nėra sudėtingas, jis atliekamas specialiu prietaisu SWR'metru ir užtrunka vos kelias minutes, o nauda yra didžiulė, nes nuo šio rodmens priklauso jūsų ryšio kokybė ir atstumas. Šiuo metu mes nemokamai pamatuosime SWR rodmenį jūsų President antenai. Šį rodmenį reikia tikrinti bent kelis kartus per metus, pasikeitus sezoniškumui, perkėlus anteną į kitą vietą ar pastebėjus, kad ryšio kokybė pablogėjo.

 

Na štai viskas savo vietose, sukalibruota ir paruošta sklandžiam darbui, žinoma mes siūlome rinktis kokybišką ir laiko patikrintą radio įrangą. Šiuo metu President gaminių ir jų kainų įvairovė yra prieinama kikvienam. Atvažiuokite pas mus, mes jums patarsime, nemokamai pakonsultuosime ir visiškai nebūtina pas mus pirkti. Mes rūpinamės kokybišku ryšiu ir norime, kad Jūs liktumėte patenkinti iš mūsų įsigyta preke.

Ir pabaigai palinkėsiu - 73 (septyni trys - geriausi linkėjimai) taip dažnai atsisveikina CB vartotojai.

Komentarai

Valdas Kleinys Paskelbta 2016 m. spalio 6 d.
As turiu ir cb ir swr metra tik kada bandau kalibruoti nustates fwd sukalibraves perjungiu i erf ir rodykle nenukrenta o dar biski pakyla kode taip

Gali rašyti tik registruoti vartotojai
Klauskite mūsų Klauskite mūsų

Neišsirenkate prekės?
Reikia pagalbos ar patarimo?
KLAUSKITE MŪSŲ!

Siųsti
Vartotojo Prisijungimas X
Prisijungti Pamiršote slaptažodį? Registruotis